Sprawdź najnowsze wiadomości dotyczące ProfiAuto VR.
Na Śląsku powstała akademia, która ma pomóc uchronić branżę motoryzacyjną przed brakiem mechaników
Jak alarmują branżowi eksperci, mimo iż park pojazdów w Polsce jest coraz starszy, już w najbliższych latach może zabraknąć wykwalifikowanych mechaników do napraw naszych samochodów.
ProfiAuto Wirtualny Warsztat – innowacyjny projekt szkoleniowy przetestowany w szkole Przemysłowo-Handlowej w Bruntále
Jak zachęcić uczniów do pracy w zawodzie mechanika samochodowego? Oto pytanie, które stawiają sobie nauczyciele wielu szkół zawodowych. Średnia Szkoła Przemysłowo-Handlowa w Bruntále postanowiła wypróbować w tym celu innowacyjny projekt ProfiAuto – „ProfiAuto Wirtualny Warsztat”, w którym uczniowie za pomocą komputera mogą przenieść się do wirtualnego warsztatu samochodowego. O inicjatywie rozmawialiśmy z Václavem Míką - zastępcą dyrektora ds. kształcenia praktycznego i zawodowego w szkole w Bruntále.
NATO, biznes i nauka wprowadzają wirtualną rzeczywistość do polskich i europejskich szkół
Na przestrzeni ostatniego roku niemal 400 uczniów szkół mechanicznych w Polsce i Czechach po raz pierwszy uczyło się zawodu z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i oprogramowania ProfiAuto Wirtualny Warsztat. O projekcie oraz o tym, jak nadal wspierać wdrażanie nowoczesnych form kształcenia w polskich i europejskich szkołach, dyskutowano na organizowanej 7 grudnia br. konferencji pn. „Nowe horyzonty edukacji”, organizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, przy współpracy z Akademią WSB i partnerami biznesowymi: ProfiAuto i VRTechnology. Patronat nad wydarzeniem oraz inicjatywą objęła m.in. NATO DEEP eAcademy – specjalna agenda Sojuszu Północnoatlantyckiego, wspierająca jego członków w reformowaniu systemów szkolnictwa. Konferencji towarzyszył II Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR, z udziałem 22 drużyn ze szkół województwa śląskiego.
ProfiAuto rozwija projekt oparty na technologii VR
Wirtualna rzeczywistość w serwisie samochodowym – od technicznej ciekawostki do praktycznego narzędzia online. ProfiAuto rozwija pierwszy w kraju projekt, który łączy prezentację modelowego warsztatu z podnoszeniem kompetencji mechaników przez Internet.
Wirtualny Warsztat z poparciem NATO i nagrodą na I Kongresie VRT
Wisła, 15 lipca 2022 r. - Dwa dni wypełnione prezentacjami, warsztatami z wykorzystania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) oraz panelami dyskusyjnymi prowadzonymi przez kilkudziesięciu specjalistów z branży nowych technologii i świata nauki. W dniach 14-15 lipca w Wiśle odbyła się, organizowana przez firmę VRTechnology, I edycja Kongresu VRT „Zastosowania VR/AR w praktyce”. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. ProfiAuto, które od kilkunastu miesięcy wraz z Akademią WSB, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i VR Technology rozwija projekt „ProfiAuto Wirtualny Warsztat”.
Nauka i biznes pomogą w rozwoju szkolnictwa zawodowego i młodych mechaników
Chorzów, Katowice, 26 maja 2022 r. – W Katowicach podpisano porozumienie, które pozwoli na rozwój projektów z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości do kształcenia uczniów techników i szkół branżowych. Sygnatariuszami porozumienia są Akademia WSB, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, firma VRTechnology oraz Moto-Profil – właściciel marki ProfiAuto i twórca projektu ProfiAuto Wirtualny Warsztat, który dał początek nowej inicjatywie. Projekt wzbudził również zainteresowanie NATO DEEP eAcademy – specjalnej agendy Sojuszu Północnoatlantyckiego, wspierającej szesnaście krajów partnerskich NATO w reformowaniu systemów szkolnictwa wojskowego i harmonizacji programów kształcenia, zgodnie z jego standardami.
Wirtualna rzeczywistość wkroczyła do szkół mechanicznych
W ostatnich miesiącach niemal 200 młodych mechaników ze Śląska po raz pierwszy uczyło się swojego fachu poprzez wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości (VR). Marka ProfiAuto, firma VRTechnology oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) zakończyły pilotaż pionierskiego projektu, podczas którego wraz z największymi dostawcami części motoryzacyjnych kształcili uczniów szkół mechanicznych z pomocą nowej technologii. Z uwagi na sukces pierwszych wdrożeń, kolejna faza projektu zakłada wprowadzenie oprogramowania VR do placówek edukacyjnych na terenie całego kraju.
Rewolucja w kształceniu młodych mechaników
Chorzów, Dąbrowa Górnicza, 26 października 2021 r. – Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz największa w Polsce sieć warsztatów ProfiAuto Serwis zamierzają zrewolucjonizować sposób kształcenia mechaników samochodowych w Polsce. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości będą oni mogli uczyć się swojego fachu nie tylko podczas praktyk zawodowych, lecz także z wykorzystaniem gogli VR oraz nowoczesnego oprogramowania. Wersja pilotażowa projektu ma rozpocząć się w śląskich szkołach mechanicznych jeszcze w tym roku szkolnym. Jego inaugurację ogłoszono na zorganizowanej w Akademii WSB konferencji „Szkoła przyszłości”, której towarzyszył „I Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR”.